Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

GÖĞÜS BÜYÜTME

Göğüs büyütme nedir?

Göğüs büyütme, göğüslerin boyutunu büyütmek ve göğüsleri şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir ameliyattır. Göğüs büyütme için farklı yöntemler bulunsa da (yağ enjeksiyonu veya dolgu malzemeleri), yeni nesil göğüs implantlarının yerleştirilmesi meme büyütmede uygulanan en yaygın ve güvenilir yöntemdir.

 

Neden Göğüs Büyütme Ameliyatı Olmalısınız?

 

Göğüs büyütme, genetik faktörler nedeniyle göğüsleri küçük olan, vücut ölçülerine göre oransız göğüslere sahip veya ani kilo kaybı veya hamilelik sonrasında göğüs hacmini kaybeden kişilerin göğüslerine uygulanır.

Dr. Serbülent Güzey tarafından gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatları, uzun süreli sonuçları olan güvenli ameliyatlardır. Çok sayıda hasta, yeni görünümleriyle daha mutlu ve daha yüksek özgüvenli hissetmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatlarında Dr. Serbülent Güzey, göğüs asimetrisinde en etkili prosedürlerden biri olan bu ameliyat sayesinde fark edilir göğüs asimetrisi sorunlarını çözer. Göğüs implantları aynı zamanda tüberöz göğüs deformasyonlarını da düzeltmeye yardımcı olur.

 • Göğüs büyütme ameliyatını aşağıdaki durumlarda düşünebilirsiniz:
 • Hamilelik ve emzirme dönemi sonrasında daha dolgun göğüslere sahip olmak,
 • Mayo ve bikini giyerken yüksek özgüvene sahip olmak,
 • Kıvrımlı kalçaları tamamlayan dengeli bir görünüm elde etmek,
 • Genel görüntüyü iyileştirmek.

“Kadınlar farklı nedenlerden dolayı bu ameliyatı oluyor – daha büyük göğüslere sahip olmak da bu nedenlerden birisi.” – Serbülent Güzey

Kimler Göğüs Büyütme için İyi Bir Aday?

 

Göğüs büyütme, göğsün şeklini ve boyunu iyileştirmek için harika bir seçenek olabilir. Ancak bazı hastalar bu ameliyata daha uygundur. Ameliyat, iyileşme ve sonuçlar konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Genel olarak aşağıdaki kriterleri karşıladığınız durumlarda göğüs büyütme ameliyatı için iyi bir aday olursunuz:

 • Genel fiziksel ve zihinsel sağlığın iyi olması
 • Sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olma
 • Göğüslerin küçük olması, yeterli hacme ve dolgunluğa sahip olmaması veya vücut oranlarına uygun olmaması
 • Bazı işleri veya ağırlık kaldırmayı bir süre yapamayacağınız için ameliyat sonrasında dinlenebilmek ve iyileşebilmek için zamana ve uygun koşullara sahip olma
 • En az 18 yaşında olma

Birçok kadın, göğüs büyütme ameliyatından sonra çocuk sahibi olduklarına çocuklarını emziremeyeceklerini düşündüğü için hamilelik öncesinde göğüs büyütme ameliyatını düşünmez.
Bu doğru değildir. Göğüs büyütmenin emzirmeyi engellediğine dair bir kanıt bulunmamaktadır.

Göğüs Büyütme ameliyatı olmak için İstanbul’da 5 gün kalabilmeniz gerekmektedir.

Göğüs İmplantı Seçimleri

Günümüzde yeni görünüşünüzü kişiselleştirmek için daha çok seçeneğiniz var.

“Hastaların yaptığı en büyük hatalardan birisi, implantın şekli ve implant yerleştirme planı gibi belirli bir noktaya odaklanmaktır. Herkesin kendine has göğüs yapısı, cilt esnekliği, göğüs ölçücü olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle istenen görüntüyü elde etmek için hasta boyut ve şekil konusunda beklentilerini söylese de teknik kısımların planlaması cerraha bırakılmalıdır.” – Serbülent Güzey

Boyut: 

Göğüs implantları 150cc ila 1050cc arasında değişir. Birçok hastada her göğse farklı boyutlarda göğüs implantı uygulamak gerekebilir. Bu işlem simetrinin elde edilmesine yardımcı olur. Seçtiğiniz boyut mevcut göğüs boyutunuz, kişisel amaçlarınız ve Dr. Serbülent Güzey’in önerilerine bağlıdır.

Dolgu türü:

Salin, Silikon Jel veya Yüksek Koheziv Silikon “Gummy Bear” Implantlar. Bunlardan birini “en iyi” seçenek olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Ancak fiyat, his ve yapılacak kesilerin dikkate alınması gerekir. Dr. Serbülent Güzey, doğru implantı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Düzlem:

Göğüs büyütme ameliyatının başarılı olmasını etkileyen en önemli faktörlerden birsi implantın doğru bir şekilde yerleştirilmesidir. İmplantlar üç şekilde yerleştirilebilir:

 • Pektoral kasın altında (kas altı yerleştirme)
 • Pektoral kasın üstüne doğrudan göğüs dokusunun arkasına (submamari/gland altı yerleştirme)
 • İkili düzlem (implantın üst bölümünü pektoral kasın altına, alt bölümünü ise pektoral kasın üstüne yerleştirme)

Tüm bu yerlerin birbirlerine göre farklı avantajları bulunur.

Düzlemin seçimi kullanılacak implant türü, istenen büyütme miktarı, vücut tipi ve Dr. Serbülent Güzey’in muayene ederek göğüslerinizi değerlendirdiği sürece bağlıdır. Standart bir ameliyat yöntemi bulunmaz. Ameliyatın tüm hastaların için dikkatli bir şekilde kişiselleştirilmesi gerekir.

Şekil:

Saline ve Silikon Jel implantlar genellikle yuvarlak şeklindeyken gummy bear implantlar farklı şekil ve yuvarlaklık seçeneklerine sahiptir. Yuvarlak implantlar genellikle üst bölgenin daha dolgun olmasını sağlarken damla şeklindeki implantlar göğüs profilinin hafif eğimli görünmesini sağlar. Dr. Serbülent Güzey’in becerili yardımıyla ikisi de oldukça doğal durmaktadır.

Profil:

Dr. Serbülent Güzey, mevcut oranlarınız ve amaçlarınıza göre göğüs implantı profilinizi seçmenize yardımcı olacaktır. Genel olarak daha minyon yapıdaki hastalar için istenen boyuta ulaşmak ve implantın alt bölümde çok geniş olmasını engellemek için daha yüksek profilli implantlar gerekir.

Göğüs Büyütme Kesi Seçenekleri

Dr. Serbülent Güzey tarafından uygulanan gelişmiş cerrahi teknikler, görünür ameliyat izlerini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Göğüs büyütme ameliyatlarında ameliyat izi kalmakla birlikte bu yaralar birkaç santimetre uzunluğundadır ve zamanla kaybolacak şekilde görünmeyen yerlerde bulunur. Yaranın kalitesi aynı zamanda genetik, vücudun nikotine maruz kalması ve enfeksiyon gibi diğer faktörlere de bağlıdır.

Anatominiz ve istenen sonuçlara bağlı olarak Dr. Serbülent Güzey göğüs implantlarında aşağıdaki kesi tekniklerinden birisini uygular:

 • Meme altı: meme altı kıvrımı olarak adlandırılan boşluğun altına kısa bir kesi yapılır. Bu da kıvrımın altına kolayca saklanan 3-4 cm uzunluğunda ince bir ameliyat izi oluşturur. Bu kesi türünün avantajları arasında Dr. Serbülent Güzey’in daha büyük silikon implantları yüksek doğrulukla yerleştirmesine izin veren daha geniş erişim noktasına izin vermesidir.
 • Periareola: kesi meme başı çevresi olarak da adlandırılan areolanın dış kenarına yapılır. Böylelikle ameliyat izi, doğal pigment geçişi içinde kalır. Dr. Serbülent Güzey, aynı zamanda hafif göğüs kaldırma (areola kaldırma) operasyonunu da gerçekleştiriyorsa bu kesi türünü kullanır.
 • Transaksiller: Dr. Serbülent Güzey’in göğüs implantını yerleştirmesine izin verecek şekilde koltuk altında küçük bir kesi yapılır. Koltuk altında küçük bir ameliyat izi kalsa da göğüs büyütme sırasında göğüste iz kalmak.

Göğüs Büyütme Muayenesi

Muayene, medikal olarak başarıyı görmek için fotoğraflarınızı çekerek başlar.
Daha sonra Dr. Serbülent Güzey göğüs ve göğüs ucunu muayene ederek yöntemi ve kesi yapılacak alanı planlar.
Dr. Serbülent Güzey, ameliyat sırasında yardımcı olması için cerrahi işaretleme yapacaktır.

Muayene sırasında tüm sorularına cevap verip, sizi dinleyip ve beklentilerini anlayıp şekil ve boyut isteklerinize göre planlama gerçekleştirecektir.

Göğüs Büyütme Neleri İçerir?

Göğüs Büyütme ameliyatı genel anestezi altında uygulanır ve kesi ile başlar.

Kesi yapıldıktan sonra Dr. Serbülent Güzey implantları yerleştireceği cepleri hazırlar ve göğüs implantını bu ceplere yerleştirir.

Bu aşamadan sonra kesiler katmanlı dikişlerle kapatılır. Nadiren de olsa ameliyat sırasında oluşan sıvıyı boşaltma için dren yerleştirilir. Ameliyat bölgesi bandajla kapatılır ve özel bir sutyen takılır.

Ameliyat 45 dakikayla 2 saat arasında sürer.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra şişmeyi önlemek ve göğüsleri desteklemek için özel bir sutyen kullanılır.

Yerleştirilen drenler ameliyat kaynaklı sıvıyı boşaltacaktır. Drenler ameliyattan sonraki birkaç gün içinde çıkarılır (çıkarılma zamanı biriken sıvı miktarına bağlıdır).

Hastalar ameliyattan hemen sonra, kendilerini zorlamayacak şekilde her saat başı odada dolaşarak hafif yürüyüşlere başlamalıdır. Yürüyüşler dolaşıma iyi gelir ve kan pıhtılarının oluşmasını engeller.

Hastalar, ameliyattan sonra bir gece hastanede yatar ve bir sonraki gün taburcu olur.

Ağrı hafif ve ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla kontrol altına alınsa da ilk hafta boyunca hafif ağrı olabilir.

Normalde ameliyattan 3 gün sonra ilk duş alınır. Hafif aktivitelere 1 hafta sonra dönerken çalışmaya 7-14 gün sonra dönmek mümkündür.

Göğüs Büyütme Sonrası Bakım

Hızlı iyileşme ve en iyi sonuçlar için göğüs büyütme ameliyatından sonraki ilk birkaç gün ve hafta boyunca göğüslerinize ve vücudunuza iyi bakmalısınız.

Sutyen

Optimal iyileşme için göğüs büyütme ameliyatından sonraki 6 hafta boyunca destekleyici ameliyat sutyeni kullanmanız gerekir.

Yara bakımı

Ameliyat yarasına nasıl pansuman yapacağınızı ve küçük kesileri nasıl dezenfekte edeceğinizi açıklayan talimatların yanı sıra kapsamlı bir operasyon sonrası bakım kiti alacaksınız.

Ameliyat bölgesinin sağlıklı iyileşmesi ve potansiyel risklerin ortadan kaldırılması için bu talimatları izlediğinizden emin olun.

Beslenme

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında yeterli sıvı alma (bol miktarda su içmek) ve sağlıklı beslenme düzeni (sebze, meyve, yağsız protein ve tam tahıllar) ameliyat sonrası bakım aşaması için gereklidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Egzersiz

Göğüs büyütme ameliyatından sonra lenf sisteminin doğru çalışmasına yardımcı olmak için hafif kardiyovasküler aktivite olarak hafif yürüyüşlere başlamanız gerekir.

İki hafta sonra hastalar yürüyüş bandında yürüme veya yokuş yukarı yürüme gibi daha yoğun kardiyo çalışmalarına başlayabilirler. Bir ay sonra hastaların çoğu ağırlık kaldırmak dışında birçok egzersizi yapmaya başlayabilir. Altıncı haftada genel hastalar tamamen iyileşir ve tüm egzersizleri yapabilirler.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra ve özellikle de kas altına yerleştirilen implantlarda hastaların şınav gibi zorlayıcı göğüs egzersizlerinden kaçınmasını öneriyoruz. İmplantlar kas altında yer aldığı için aşağı ve yukarıya uygulanan baskı nedeniyle implantlar zaman içinde bulundukları yerden kayabilir. Genel kural olarak hastaların kendi vücutlarını da dinlemesi gerekir. Eğer bir şey şişmeye veya rahatsızlığa neden oluyorsa, onu yapmayı bırakın ve kendinize zaman tanıyın.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Yaşam

İlk aşamada göğüsleriniz yüksek kalabilir. Bu normaldir. İmplantlar birkaç hafta içinde optimal pozisyonuna oturur ve gerçek sonuçları görmeniz birkaç ay alabilir. Ancak normal yaşlanma sürecini durdurmak mümkün değildir. Bu nedenle zaman içerisinde göğüs dokusu değişecektir. Aktivite seviyenize göre uygun destek sağlayan bir sutyen kullanarak gereksiz sarkmayı önleyebilirsiniz. Aynı zamanda gelecekteki hamileliklerde kilo alıp-verme ve doğal yaşlanma süreci de sonuçları etkileyebilir. Bu nedenle zaman içinde memnun olmadığı noktaları düzeltmek için ikinci ameliyat yapılabilir.

Göğüs büyütme ameliyatı olan kadınların ameliyattan sonraki üçüncü yılda ve izleyen her iki yılda bir önlem amacıyla MR çektirmesi önerilir.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın