Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

BREZİLYA TİPİ POPO KALDIRMA

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Nedir?

“BBL” olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı, poponun büyütülmesi veya şeklinin değiştirilmesi için tasarlanan özel bir yağ transferi prosedürüdür. Fazla yağlar genellikle liposuction ile karın, yanlar, üst ve alt sırt, üst bacak, kol ve çene (yağ alınacak bölge medikal olarak uygun durumlara ve bireylerin ihtiyaçlarına/isteklerine bağlıdır) bölgesinden çıkarılır ve bu yağın bir bölümü stratejik olarak popo bölgesine enjekte edilir.

Neden Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Olmalısınız?

Kişinin poposunun şekli ve oranları büyük oranda genetikle belirlenir. Hem kemik yapısı hem de vücudunuz yağ depolama şekli alt vücudun görünümünü etkiler. Sağlıklı bir beslenme ve egzersiz sayesinde sağlıklı bir vücut kilosuna ve kas görüntüsüne sahip olmak mümkündür. Ancak birçok hasta, sağlıklı yaşam tarzlarına rağmen “düz” popoya sahip olmaktan şikayetçidir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatıyla Dr. Serbülent Güzey vücut oranlarını iyileştirerek “sorunlu bölgelerden” yağ alıp genetiğin etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olarak popoyu büyütebilir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatını aşağıdaki durumlarda düşünebilirsiniz:

 • Popoya hacim kazandırırken kalça, baldır veya karın yağlarını azaltmak
 • Kıyafetlerin içinde daha çekici görünmek
 • Popo bölgesine daha genç ve estetik olarak daha çekici bir şekil kazandırmak,
 • Üst ve alt vücut dengesini iyileştirerek genel oranları iyileştirmek.

“Kişisel yaklaşım olarak genellikle tüm vücut liposuction işlemiyle yağ enjeksiyonu ameliyatını birleştiriyorum . Böylelikle daha iyi oranlar elde ediyor, rahatsızlık veren alanlardaki yağları alıyor, ince bir bel kazandırıyor ve birçok hasta tarafından istenen daha geniş ve dik popo görünümünü kazandırıyorum.”

– Serbülent Güzey

 

Kimler Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı için İyi Bir Aday?

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı, popo bölgesinin şeklini ve görüntüsünü iyileştirmek için harika bir seçenek olabilir. Ancak bazı hastalar bu ameliyata daha uygundur. Ameliyat, iyileşme ve sonuçlar konusunda gerçekçi beklentilere sahip olmak önemlidir. Genel olarak aşağıdaki kriterleri karşıladığınız durumlarda Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı için iyi bir aday olursunuz:

 • Genel fiziksel ve zihinsel sağlığın iyi olması
 • Sonuçlar hakkında gerçekçi beklentilere sahip olma
 • İmplant olmadan popo büyütme isteyenler
 • Kalça ve popo bölgesinde iyi bir cilt yapısı olanlar
 • Toplamaya yetecek kadar yağ deposu olanlar (popoya yağ enjeksiyonu için)
 • Bazı işleri bir süre yapamayacağınız için ameliyat sonrasında dinlenebilmek ve iyileşebilmek için zamana ve uygun koşullara sahip olma
 • 3 hafta boyunca popunuzun üstüne doğrudan oturmamayı kabul etmek ve oturmamak
 • En az 18 yaşında olma

 

Adının aksine Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı geleneksel bir “kaldırma” operasyonu değildir – bu operasyon, popodaki sarkmış deri sorununu ele almaz. Eğer popo bölgesindeki fazla ve sarkmış deriden şikâyetçiyseniz popo kaldırma ameliyatı daha iyi bir seçenek olacaktır.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı olmak için İstanbul’da 5 gün kalabilmeniz gerekmektedir.

 

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı – Popo İmplantı

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatının en önemli avantajlarından birisi implant olmadan popo boyutunu büyütebilmesidir. Dr. Serbülent Güzey’in ellerinde, hastanın kendi dokuları kullanıldığı için uyumsuzluk riski olmadan ve düşük komplikasyon riskiyle gerçekleşen ameliyat sonrasında pürüzsüz, doğal görünen ve doğal hissettiren sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ancak eğer yağ oranınız düşükse ve toplanacak yeterli miktarda yağ yoksa, isteğiniz boyutu elde etmenin tek seçeneği silikon popo implantları olabilir. Kuyruk kemiği bölgesinden yapılan kesiyle doğru boyuttaki implant yerleştirilir. Popo implantları bazı hastalar için iyi bir seçenek olabilir. Ancak kapsüler kontraktür ve yüksek enfeksiyon riski gibi risklerin olduğunu anlamak önemlidir. Popo implantları başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına göre daha az doğal görünür ve hissettirir.

 

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Muayenesi

Muayene, medikal olarak başarıyı görmek için fotoğraflarınızı çekerek başlar.

Daha sonra Dr. Serbülent Güzey bölgesel yağ depolanma alanlarını, bel kavis oranını, üst bacak alanını muayene eder ve tahmini popo oranını dikkate alır.
Dr. Serbülent Güzey, yağ alınacak alanları (toplama alanı olarak bilinir) ve yağ enfekte edilecek alanları belirlemek için cerrahi işaretleme yapar.

Muayene sırasında tüm sorularına cevap verip, sizi dinleyip ve beklentilerini anlayıp şekil ve boyut isteklerinize göre planlama gerçekleştirecektir.

 

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatına Neler Dahil?

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı genel anestezi altında uygulanır ve kesi ile başlar. Küçük kesilerle kanama ve travmayı azaltmak için seyreltilmiş lokal anestezi uygulanır.

Daha sonra kontrollü ileri-geri hareketleriyle fazla yağı gevşetmek için kesinin içine ince ve içi boş bir kanül yerleştirilir. Çıkarılan yağlar, kanüle takılı cerrahi vakum kullanılarak vücut dışına emilir.

Yağlar toplandıktan sonra saflaştırılarak poponun büyütülecek alanlarına stratejik olarak enjekte etmek için hazırlanır.

Yağ enjeksiyonu prosedürünün mümkün olduğu kadar güvenli olması için yağ enjeksiyonu kör kanüllerle yapılır, kasın üstüne enjekte edilir ve bazı tehlikeli alanlardan uzak durulur.

Ameliyat kaynaklı sıvıların boşaltılması için drenleri yerleştirdikten sonra kesi dikişle kapatılır. Ameliyat bölgesi bandajla kapatılır ve özel bir kompresyon korsesi takılır.

Ameliyat yaklaşık 3 saat sürer.

 

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra, şişmeyi engellemek ve poponun şekil almasına yardımcı olmak için kompresyon korsesi takılır.

Yerleştirilen drenler ameliyat kaynaklı sıvıyı boşaltacaktır. Drenler ameliyattan sonraki birkaç gün içinde çıkarılır (çıkarılma zamanı biriken sıvı miktarına bağlıdır).

Hastalar ameliyattan hemen sonra, kendilerini zorlamayacak şekilde her saat başı odada dolaşarak hafif yürüyüşlere başlamalıdır. Yürüyüşler dolaşıma iyi gelir ve kan pıhtılarının oluşmasını engeller.

Hastalar, ameliyattan sonra bir gece hastanede yatar ve bir sonraki gün taburcu olur.

Ağrı genellikle az ve ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla kontrol altına alınabilse de ameliyattan sonraki üç (3) hafta boyunca popo bölgesine baskı uygulamaktan kaçınmanız gerektiği için doğrudan poponuzun üstüne oturamazsınız veya sırt üstü yatamazsınız. Bu süre zarfında ya yüz üstü ya da yana yatarak uyumalı ve genellikle ayakta durmalısınız. Sadece size sağlayacağımız BBL Yastığına oturabilirsiniz.

Normalde ameliyattan 4 gün sonra ilk duş alınır. Hafif aktivitelere 1 hafta sonra dönerken çalışmaya 10-14 gün sonra dönmek mümkündür.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası Bakım

Hızlı iyileşme ve en iyi sonuçlar için Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatından sonraki ilk birkaç gün ve hafta boyunca vücudunuza iyi bakmalısınız.

Korse

Banyo dışına size sağlayacağımız kompresyon korsesinin sürekli takılması gerekmektedir. Bu korse şişmeyi azaltırken iyileştirmeyi hızlandıracaktır. Korsenin kıvrılmasını engellemek için düzenli olarak kontrol edin. Kıvrılmalar baskıya neden olabilir.

Eğer isterseniz ameliyattan 2 hafta sonra kompresyon korsesini aşama 2 korsesiyle değiştirebilirsiniz.

Yara bakımı

Ameliyat yarasına nasıl pansuman yapacağınızı ve küçük kesileri nasıl dezenfekte edeceğinizi açıklayan talimatların yanı sıra kapsamlı bir operasyon sonrası bakım kiti alacaksınız.

Ameliyat bölgesinin sağlıklı iyileşmesi ve potansiyel risklerin ortadan kaldırılması için bu talimatları izlediğinizden emin olun.

Masaj

İyi bir bakımın parçası olarak hastalarımızın birincil seçenek olarak manüel lenf drenaj masajı yapmalarını öneriyoruz. Birden fazla çalışmanın da gösterdiği üzere lenf masajı iyileşme sürecini hızlandırmaya, ameliyat sonrası şişme ve morarmayı azaltama ve pürüzsüz ve eşit sonuçların elde edilmesine yardımcı oluyor.

“Hastalar operasyon sürecinden sonraki ilk aşamalarda lenf masajı yaparlarsa iyileşme sürelerinde %50 seviyesine kadar azalma bekleyebilirler.” – Dr. Serbülent Güzey

MLD (manüel lenf drenaj) masajları aynı zamanda fibroz olarak bilinen ve hoş ve estetik görünmeyen (plastik cerrahinin ana komplikasyonlarından birisi olarak görünür) cilt sertleşmesinin meydana gelme olasılığını da azaltır. Her vaka, ameliyatın türü ve kapsamına bağlı olarak farklıdır. Kozmetik prosedürlerde 6 hafta boyunca MLD tedavisi idealdir; daha sonra değerlendirilmek üzere ilk birkaç hafta boyunca haftada iki kere yeterli olacaktır.

Ameliyat Sonrası Gerekenler

Karın Tahtası: Ameliyattan 5 gün sonra karın tahtası kullanabilirsiniz; bazı durumlarda karın bölgesinde kıvrılmaları önlemek için daha erken kullanmak gerekebilir.

Köpük: Gerekli durumlarda ameliyattan sonra korsenin altında köpük kullanabilirsiniz.

Bel çalıştırma aleti: Bel çalıştırma aleti, en erken ameliyattan 3 ay sonra kullanılabilir. Daha önce kullanılması durumunda bel çalıştırma aleti/korsesinin altında/üstüne sıvı birikebilir.

Beslenme

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı sonrasında yeterli sıvı alma (bol miktarda su içmek) ve sağlıklı beslenme düzeni (sebze, meyve, yağsız protein ve tam tahıllar) ameliyat sonrası bakım aşaması için gereklidir.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası Egzersiz

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatından sonra lenf sisteminin doğru çalışmasına yardımcı olmak için hafif kardiyovasküler aktivite olarak hafif yürüyüşlere başlamanız gerekir.

Üç ila altı hafta sonra vücudunuzun iyileşmesine izin verecek şekilde egzersiz rutininize geri dönebilirsiniz.

Transfer edilen yağ hücrelerinin hayatta kalması için en az üç ay boyunca gluteal kasları (squat, lung ve yoğun kardiyovasküler egzersiz gibi) hedefleyen zorlu egzersizlerden kaçınmak önemlidir. Bu süre sonunda gluteal kaslarınızı çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası Yaşam

Brezilya popo kaldırma sonuçları yıllar boyunca kalıcı olacaktır. Liposuction ile alınan yağ hücreleri geri dönmez ve transfer edilen yağ hücreleri ise gelecek yıllarda kalır. Ancak ciddi kilo değişimleri sonuçları etkileyebilir. Sonuçlarınızı korumak için genel fitness düzeyinize dikkat etmeli ve beslenmenize sebze, meyve, yağsız protein ve tam tahılları eklemelisiniz. Şeker, basit karbonhidrat ve doymuş yağ tüketiminizi de azaltmanız gerekir.

Ameliyat sonrasına şişme ve sıvı tutulumu geçtikçe vücut hatlarınız ortaya çıkacaktır. Sonuçlar genellikle ameliyattan 6 hafta sonra görülür.

Bu süre zarfında kıvrımlı hatlarınız ve vücut oranınız fark edilir derecede değişecektir.

Vücudunuz yaşlandıkça sıkılığını kaybetmesi doğaldır. Ancak iyileşmelerin çoğu göreceli olarak kalıcı olacaktır.

Prosedür sonuçlarının iyi olması beklense de herhangi bir garanti verilmez. Bazı durumlarda tek bir cerrahi operasyonla optimal sonuçlar elde edilmeyebilir. Bu durumda başka bir operasyon daha gerekli olabilir.

 

HiZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın