Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

YÜZ BÖLGESİNE YAĞ ENJEKTE ETME

YÜZ BÖLGESİNE YAĞ ENJEKTE ETME


Yüze yağ enjeksiyonu uygulamaları son dönemde plastik cerrahi uygulamalarında önemli bir yer edinmiştir. Yağ hücreleri kök hücre görevi gördükleri için oldukça sık tercih edilmiş olup elde edilebilen en doğal dolgu malzemeleridir.

 

Yağ enjeksiyonu uygulamalarında yağ alma yardımı ile vücudun sorunlu bölgelerinden toplanan yağ dokusu çeşitli işlemlerle enjeksiyona hazır hale getirilir. İstenilen ebatlarda hazırlanabilen bu dolgu maddesi sıklıkla yüz, göğüs ve popo bölgesindeki kıvrımların düzeltilmesi için kullanılırken bazen vücudun göçmüş kısımlarının doldurulması için de tercih edilmektedir. Bu teknikle göçmüş olan bölgeler kolaylıkla ortadan kaldırılabileceği gibi aynı seansta vücudunuzdaki fazla yağlardan da kurtulabilirsiniz.

Ameliyat

Yağ enjekte etme ameliyatında hastadan ameliyattan 6 saat önce yiyecek ve içecek tüketmemesi istenir. Bu oruç süresinin ardından hastaneye yatırılan hastalar odalarına alınır ve anestezist eşliğinde benim tarafımızdan son kez değerlendirilir. Bu aşamada öncelikle fotoğraflar çekilir ve ameliyat çizimleri yapılır. Sakinleştirici ilaç uygulamasının ardından tansiyonu ve heyecanı azalmış hastalar ameliyata alınır.

Ameliyat genellikle sakinleştirici altında yapılır ve kullanılacak yağ miktarına göre ameliyat süresi yaklaşık 45 dakikadır.

Ameliyattan sonra

Ameliyattan sonra kendinie geldiğinizde yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde bandaj ve korseler olacaktır. Toparlandığınızda odanıza alınacaksınız. Hastalarımı ameliyatın yapıldığı aynı gün taburcu ediyorum.

2. günden itibaren banyo yapabilir ve 5-6. günden itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın