Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

KADIN CİNSEL ORGAN ESTETİĞİ

Kadın cinsel estetik ameliyatı son yıllarda çarpıcı bir şekilde artmıştır. Genital sorunlar, kadınlarda ciddi güven ve cinsel isteksizlik sorunlarına neden olur. Bu sorunlara paralel olarak cerrahi yöntemlerin hakkında bilinç de artmakta.

 

Genital bölgedeki problemler çoğunlukla labiada büyüme-sarkma, küçülme, asimetri, renk değişiklikleri, sıklıkla normal doğum nedeniyle aşırı genişlemelerden dolayı oluşabilir. Labia problemleri için labioplasti, renk değişiklikleri için lazer uygulamaları ve büyütme için vajinoplasti başlıca onarım yaklaşımlarıdır.

  • Labioplasti ameliyatında, if excessive parts or asymmetry are detected in the vaginal lips, the removal of the excessive part is applied; and if the vaginal lip is smaller than the necessary size, fat injections and enlargement are the main targets.
  • In vaginoplasty surgery, vajinal dudaklarda fazla parça veya asimetri tespit edilirse fazla olan kısım alınır veya vajinal dudak gerekli boyuttan küçükse yağ enjeksiyonları ve büyütme ana hedeflerdir. Vajinoplasti ameliyatında vajina girişini ve kanalını daraltarak ve vajinanın arka duvarını oluşturan kas yapılarını yeniden sıkılaştırarak istenen sonuçları elde etmek mümkündür.
 

Genital estetik ameliyatları genellikle lokal anestezi altında veya lokal anestezi ve sakinleştirici anestezi kombinasyonu altında gerçekleştirilir. Her iki anestezi türünde de ameliyat öncesinde hastanın heyecanını azaltmak ve rahatlatmak için önceden bazı sakinleştirici ilaçları uygulanarak hastanın ameliyat sırasında herhangi bir ağrı hissetmemesi sağlanır. Anestezi öncesi görüşmeden sonra sakinleştirici anestezi yaptırması amaçlanır. Hastanın ameliyattan en az 6 saat öncesinden herhangi bir yiyecek ve içecek tüketmemesi önemlidir.

Kadın cinsel organ estetik ameliyat süresi yaklaşık 45 dakikadır.

Ameliyattan sonra

Genital estetik ameliyatı sonrasında belirgin iz kalmaz. Aynı gün veya ertesi gün taburcu olan hastalar 2. günden sonra banyo yapabilir ve yapılan işleme bağlı olarak 2 veya 3 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilirler.

Ameliyat sonrası 2. saatte başlayan hafif ağrı ve karıncalanma hissi yaygındır ve hafif ağrı kesicilerle tamamen kontrol altına alınabilir. Ameliyat sonrası 1 hafta boyunca antibiyotik ve ağrı kesici kullanılması önemlidir.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın