Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

YÜZ-BOYUN GERME

YÜZ-BOYUN GERME

 

Yüz ve boyun germe ameliyatı, ileri yaşların etkilerini ortadan kaldırmak için bir çözümdür. Birçok kişi aynaya baktığında, daha ileri yaşın yüzlerinde ilk etkilerini fark etmeye başlarlar. İlk adım kırışıklıklar, bir sonraki adım ise yüzde sarkma. Yanakların yüzde çene üzerinden sarkması, kaş köşelerinin düşmesi, çene altında sarkık alanların ortaya çıkması zamanla görülen doğal bir süreç oluşturur ve kişiden kişiye değişebilir. Bu şekil bozukluğunda yerçekimi büyük rol oynadığı gibi cilt yapısı, genetik kodlar, kişinin kilo alma durumu ve güneş faktörü de etkilidir.

 

Zamanla yüz ve boyun bölgesindeki sarkmaların temel tedavisi yüz germe ameliyatıdır. Bu ameliyat hastanın düzeltilmesi gereken alanlara göre değişiklik gösterebilir. Bazı hastalarda ufak bir işlem ile sorun aşılırken, bazı hastalarda daha geniş bir ameliyata ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu farklılığın temelinde, yüzün genel bir uyum içinde olma çabası vardır. Ameliyat alanları arasında geçiş ve kalan kısımlar ameliyat sonrasında fark edilmemelidir. Bu amaçla yüz ve boyun germe ameliyatları ile aynı anda üst ve alt göz kapağı onarımları ve yağ enjeksiyonları uygulanır.

Ameliyat

Yüz ve boyun germe ameliyatı öncesinde hastadan 6 saat yiyecek ve içecek tüketmemesi istenir. Bu oruç süresinden sonra hastaneye kaldırılan hastalar odalarına alınır; anestezist ve benim tarafımızdan son kez değerlendiriliyor. Bu aşamada öncelikle fotoğraflar çekilir ve ameliyat çizimleri yapılır. Sakinleştirici ilaç uygulamasının ardından tansiyonu ve heyecanı azalmış hastalar ameliyata alınır.

İşlem genellikle genel anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi yaklaşık 4 saattir.

Ameliyattan sonra

Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde yüzünüzde bir maske olacak. İyileştikten sonra odanıza alınacak ve ağrınız düzenli olarak ağrı kesicilerle kontrol altında tutulacaktır. Yüz germe ameliyatlarında kanama ihtimalinden dolayı sıklıkla mini dren kullanıyorum ve genellikle 2 gün içinde çıkarıyorum.

Yüz germe ameliyatlarından sonra yaygın şişlik oluşabilir. Beklenenin aksine ciddi ağrıların yaşanacağı bir ameliyat değildir. Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalan hastalarımı ertesi gün taburcu ediyorum. 4. günden itibaren banyo yapabilir, 7. günden itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz. En fazla 1 ay içerisinde şişlik tamamen kaybolacaktır.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın