Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

BURUN UCU KALDIRMA

Burun ucu estetiği, burun estetiği ameliyatının bir parçasıdır, fakat bazen ayrı bir ameliyat olarak da uygulanır. Özellikle burnunun sırtından ve taban genişliğinden memnun olan, burnun yandan, alçak, etli ve pürüzlü görüntüsünden şikayet eden hastalar burun ucu kaldırma işlemi için ideal adaylardır. Bu ameliyatta burun ucunu oluşturan kıkırdak yeniden şekillendirilerek hastanın hayalinde olan ucun yapısı ve açısı elde edilir. Burun yüzün ortasında yer aldığından ve 3 boyutlu bir yapıya sahip olduğu için yüz piramidinin en uç noktasını oluşturur; ve bunun en uç noktası burun ucudur.

 

Ameliyat

Burun ucu kaldırma ameliyatında hastadan ameliyattan 6 saat önce yiyecek ve içecek tüketmemesi istenir. Bu oruç süresinin ardından hastaneye yatırılan hastalar odalarına alınır ve anestezist eşliğinde benim tarafımızdan son kez değerlendirilir. Sakinleştirici ilaç uygulamasının ardından tansiyonu ve heyecanı azalmış hastalar ameliyata alınır.

Burun ucu estetiği iki teknikten biri ile yapılır: açık veya kapalı teknik. Kişisel tercihim kapalı teknik ile burun ucunu şekillendirmek.

Burun ucu kaldırma ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 saat sürer.

Ameliyattan sonra

Ameliyat bittiğinde hastalar kendilerine geldiğinde odalarına alınırlar. Bu dönemde farklı ağrıkesiciler verilerek hastaların en iyi konforu sağlanır. Hastalarımı bir gece hastanede tutup ertesi sabah taburcu ediyorum. Ameliyattan sonra sıklıkla tampon kullanmam, ancak kullandığım hastalarda da ameliyattan 6 saat sonra çıkartıyorum. Ameliyat sonrası 4. gün burnun arkasına yerleştirdiğim ateli çıkarıyorum ve sonra ikinci bir atel uygulamıyorum.

Ameliyatı takip eden 5. gün tüm hastalar rahatlıkla işlerine dönebilirler. Burun, ödem giderildikten yaklaşık 3-6 ay sonra son şeklini alabilir.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın