Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

UFAK KARIN GERME AMELİYATI

Ufak karın germe (karın germe) ameliyatı, karnın alt yarısındaki (göbek deliği altı kısmı) deri ve kas dokusunun yenilenmesidir. Bu yöntemle göbek deliğinin altında oluşan fazla deri ortadan kaldırılır ve karın kaslarının sarkması aynı seviyede sıkılaştırılır. Ufak karın germe ameliyatını tam karın germe ameliyatından farklı kılan şey bu uygulamada göbek deliğinin kesilmemesidir.

Karın germe ameliyatının tipi hastanın detaylı muayenesi ile belirlenir. Üst karın bölgesinde yeterli cilt dokusu olan hastalarda daha sık tercih edilen tam karın germe ameliyatıdır. Ancak sarkıklık sadece göbek deliğinin altında ise ufak karın germe ameliyatı daha uygundur. Tam karın germe ameliyatına benzer şekilde bu ameliyatta da sıklıkla yağ aldırma birleştiriyorum ve bu sayede germeyeceğimiz üst karın kısmını ve bel çevresini alt bölüm ile uyumlu hale getiriyorum.

Ufak karın germe ameliyatında oluşan kesikler iç çamaşırında kalacak en kısa boyda planlanır ve çizimler ameliyat öncesinde hastaya gösterilir.

Ameliyat

Ufak karın germe ameliyatında hastadan ameliyattan 6 saat önce yiyecek ve içecek tüketmemesi istenir. Bu oruç süresinin ardından hastaneye yatırılan hastalar odalarına alınır ve anestezist eşliğinde benim tarafımızdan son kez değerlendirilir. Bu aşamada öncelikle fotoğraflar çekilir ve ameliyat çizimleri yapılır. Sakinleştirici ilaç uygulamasının ardından tansiyonu ve heyecanı azalmış hastalar ameliyata alınır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer.

Ameliyattan sonra

Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde karnınızda bir korse olacak. Koruyucu amaçlı ufak karın germe yaptıran hastalarda dren kullanıyorum ve onları genelde ameliyattan 2 gün sonra çıkarıyorum.

Bu ameliyattan korkan hastaların en büyük nedeni acı çekme korkusudur.
Karın germe ameliyatı, beklenenin aksine ciddi ağrıların yaşanacağı bir ameliyat değildir. Ayrıca ameliyat sonrası ağrıkesici ilaçlar şikayetlerinizi büyük ölçüde giderecektir.

Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalan hastalarımı ertesi gün taburcu ediyorum. 4. günden itibaren banyo yapabilir, 7. günden itibaren normal hayatınıza dönebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Bilgi Alın