Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

BOTOKS

BOTOKS


Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakterilerden üretilen toksin içeren bir ilaçtır. Kasların çalışmasını engelleyerek etkisini gösterir. Bu etki geçicidir ve kalıcı ile uzun süreli etkiler sağlamaz.

 

Uygulama alanları alın bölgesindeki çizgileri, iki kaş arasındaki çizgiyi, göz çevresindeki kırışıklıkları, kaşların yan taraflarını, burnu ve çevresinde oluşan kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, koltuk altlarında terleme, avuç içlerindeki terlemyi ve ayak tabanlarındaki terlemeyi kapsamakta.

Botoks, yan etkisi olmadan güvenle kullanılabilen bir ilaçtır. Etkiler ortalama 6 ay sürer. Uygulaması kolaydır. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik kremler sürülür ve işlem ağrısız olarak gerçekleştirilir. Uygulama süresi yaklaşık 10-15 dakika sürer. Etki 1 hafta içinde görülür. Uygulama sonrasında normal günlük yaşantı devam eder.

Botoks uygulamalarında en kritik nokta olabildiğince doğal ifadeler elde etmektir. Bu nedenle dikkat çeken abartılı mimiklerin oluşmasından kaçınmak önemlidir. İlaveten kişiye özel olarak planlanmalı ve miktarı ayarlanmalıdır. Standart miktar ve nokta kullanılarak deneyimsiz ellerle yapıldığında kişilerde “şaşkın” ifadesine neden olabilir. Randevu almadan önce doktorunuza bunu yapma yetkisi olup olmadığını sormanız uygun olacaktır.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın