Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

IŞIK DOLGUSU

IŞIK DOLGUSU


Yüzde parlaklık sağlamak ve göz altındaki morlukları gidermek için ışık dolgusu yapılır. Özellikle gözlerin altında oluşan morluklar ve torbalar ışık dolgusu ile giderilir. Bu uygulamada hyaluronik asit içeren özel tip bir dolgu malzemesi kullanılmaktadır.

 

Cildimiz her geçen gün yaşlanırken eski parlaklığını ve canlılığını kaybeder. Bu değişikliğin en önemli nedeni, hyaluronik asit miktarının azalmasıdır. Yemek yeme ve yaşama şeklimizin kalitesi bu durumu etkiler. Hyaluronik asit yoğun su tutucu etkisi ile cildin daha nemli ve canlı görünmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görünümü yaşlandıkça kaybolur. Işık dolgusu, kaybolan bu nem ve canlılığı geri kazanmayı ve cildin yeniden toparlanmasını amaçlamaktadır.

Işık dolgusunun en önemli özelliği ve avantajı, dolgu malzemesinin sıvı olması ve hissedilemez olmasıdır. Çünkü yüzdeki kırışıklıkları doldurmak için üretilen diğer maddeler genellikle daha serttir. Bu maddeler göz kapağı cildi gibi en ince bölgelerin derisinde topaklanma, belirginlik veya düzensiz görünüm gibi sorunlar oluşturabilir.

Dolgu öncesi uygulama bölgesine anestezik kremler sürülür. Işık dolgusu çok ince iğneler yardımı ile yapılır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem uygulama alanının büyüklüğüne göre yaklaşık 15-20 dakika sürer. Kızarıklık ve morarma nadiren meydana gelse de kısa süre içerisinde kaybolacaktır. 1 hafta sonra istenen sonuçlar görülür. Kalıcılık kişiye göre 1 yıldır. Bu süreden sonra tekrar uygulanması önerilir. Uygulama sonrası günlük aktivitelere devam edilebilir.

HİZMETLERİMİZ

Bize Ulaşın