Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

Yağ aldırma kilo vermek için değildir

Yağ aldırma kilo vermek için veya bir obezite tedavisi değildir. Fazla kiloluysanız, diyet ve egzersiz yoluyla veya mide baypas ameliyatı gibi bariatrik prosedürlerle fazla kilolarınızı vermelisiniz.

Yağ aldırma ameliyatı ideal vücut ağırlığında olan ancak diyet ve egzersize dirençli derin yağ birikintilerine sahip olan hastalar için idealdir. Cilt tonu iyi olan hastalar için mükemmel bir işlemdir.

Yağ aldırma, aşağıdaki gibi vücudun farklı bölgelerinde yağ birikimlerinin emme işlemidir:

  • Karın
  • Üst kollar
  • Basenler ve baldırlar
  • Upper and lower back
  • Kalça ve popo
  • Çene

Ayrıca liposuction bazen de göğüs küçültme veya jinekomasti tedavisi için de kullanılabilir.

Kilo aldığınızda, yağ hücrelerinin boyutu ve hacmi artar. Liposuction, tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerinin miktarını azaltır.

Alınan yağ miktarı, yağın niceliğine bağlıdır. Ortaya çıkan kontur değişiklikleri, kilonuz sabit kaldığı sürece genellikle kalıcıdır.

İyi ve esnek bir cilde sahipseniz liposuction iyileşme süreci kolay geçecek ve cildiniz pürüzsüz görünecektir.

Yağ aldırma tüm faydalarına rağmen selülit, çukurlaşma veya diğer cilt yüzeyindeki düzensizlikleri iyileştirmez. Aynı şekilde çatlakları da yok etmez.
Yağ aldırma ameliyatından sonra mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için tedavi sonrası Manuel Lenf Drenaj (MLD) masajlarıyla profesyonel bir bakım yapılmalıdır.

Yağ aldırma ameliyatı adayı olmak için sağlıklı durumda olmalısınız. Kronik hastalıklar (diyabet, yüksek tansiyon, HIV, Hepatit vb.), kısıtlı kan akışı, koroner arter hastalıkları veya zayıf bir bağışıklık sistemi gibi ameliyatı zorlaştırabilecek koşulların olmaması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir