Teşvikiye Mah. Poyracık Sk. Tulgar APT. No: 10 iç kapı No:5 Şişli/İSTANBUL

Burun Estetik Ameliyatı – Burun İşi

Burun estetik ameliyatı – burun işi burnun boyutunu, şeklini veya oranlarını değiştirmek için yapılan bir ameliyattır. Bir yaralanmadan oluşan şekilsizlikleri onarmak, doğuştan gelen bir anormalliği düzeltmek veya solunum güçlüklerini iyileştirmek için yapılabilir.

Burun yapısının üst kısmı kemik, alt kısmı kıkırdaktır. Ameliyatta kemik, kıkırdak, deri veya üçü de değiştirilebilir.

Dr. Serbülent Güzey, ameliyatı planlarken diğer yüz özelliklerini, burundaki cildi ve istenilen değişikliği dikkate alacaktır. Her hastanın ameliyatı kişiye özel olarak planlanır.

Ameliyattan önce

Ameliyattan iki hafta önce ve sonra aspirin veya ibuprofen içeren ilaçlardan kaçınılmalıdır. Bu ilaçlar kanamayı arttırabilirler. Ayrıca bitkisel ilaçlar ve reçetesiz satılan takviyelerden de kaçınılmalıdır. Ameliyattan önce sigaranın bırakılması gerekmektedir. Sigara içmek ameliyattan sonra iyileşme sürecini yavaşlatır ve enfeksiyonu tetikleme olasılığının artmasına neden olabilir.

Ameliyat esnasında

Ameliyat genel anestezi ile yapılacaktır. Kesikler burun içinde veya ufak bir dış kesik ile burun dibinde ve / veya burun delikleri arasında olabilir. Burun yapısının ne kadar değişmesi gerektiğine bağlı olarak Dr. Serbülent Güzey burun kemiklerinin veya kıkırdağının şeklini çeşitli yollarla değiştirebilir. Küçük değişiklikler için burun içinden alınan kıkırdağı kullanabilir. Daha büyük değişiklikler için ise kulaktan veya kaburgadan kıkırdak kullanabilir. Bu değişiklikler yapıldıktan sonra burun derisini ve dokusunu tekrar yerleştirip kesikleri diker.

Ameliyattan sonra

Ameliyat sonrasında morarma ve şişlik meydana gelebilir. Bu semptomlar, ameliyatı izleyen ikinci gün artabilir ve daha sonra giderek iyileşebilir, bu normal. Morarma seviyesi kişiden kişiye değişir. Şişliklerin çoğu göz çevresinde meydana gelirken bazı morluklar yanak bölgesine kadar inebilir ve renk değiştirebilir.

Ameliyattan sonra bir miktar kanlı burun akıntısı beklentiler arasındadır. Ameliyat bitiminde burnun dış tarafına plastik bir burun pansumanı, burun iç kısmına ise plastik ateller yerleştirilir.

Hem iç hem de dış burun pansumanları ameliyattan 5-7 gün sonra çıkarılır. Sargıları çıkardıktan sonra, 7 gün daha kullanılması gereken bantlar uygulanır. En güzeli de yüzün burunla birlikte bir bütün olarak gözlemlenmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir